П'ятниця, 11 грудня
громадсько-правовий тижневик
Тижневик « Іменем закону » та додаток « Моменти »
представляють об'єднане інтернет-видання imzak.org.ua
Рубрики Усі рубрики
Фоторепортаж
06/10/2013 16:02

Сильніше, швидше, вправніше

Визначено найкращих спецназівців

 

Понад тиждень на території навчального центру внут­рішніх військ у Нових Петрівцях тривали змагання серед підрозділів спеціального призначення управлінь територіальних командувань (ТрК) та військових частин ВВ МВС. Випробувати свої сили та поборотися за звання переможця на Київщину з’їхалися спецназівці з усіх куточків України.

Такі змагання стали доброю традицією у військах правопорядку: цьогоріч вони проводились уже вчотирнадцяте. Програма змагань постійно змінювалась і вдосконалювалася. Щоб здобути звання переможця, учасникам потрібно пройти кілька етапів: стрільбу з бойової зброї, смугу перешкод, воєнізовану естафету зі стрільбою та метанням гранат на влучність, силові вправи, змагання снайперів та один із найтяжчих «раундів» – універсальний бій. Нинішнього року програму доповнили ще й заліками з тактичної та тактико-спе­ціальної підготовки.
Змагання спецназу українських ВВ щоразу привертають увагу як віт­чизняних, так і закордонних правоохоронних і силових структур. Нині поспостерігати за перебігом протиборства в Нові Петрівці прибули представники Народної збройної міліції Китайської Народної Республіки, Національної жандармерії Французької Республіки, жандармерії Румунії, внутрішніх військ МВС Російської Федерації та аташе з правоохоронних питань посольств Франції та Румунії. Упродовж трьох днів гості мали змогу оцінити рівень підготовки українських спецназівців і відтак, під час засідання круглого столу, обговорити перспективи проведення змагань за участю іноземних військових правоохоронців.
За словами аташе з правоохоронних питань Посольства Французької Республіки в Україні полковника Жерара Нубеля, такі заходи мають важливу мету – вдосконалення  спецназівцями рівня професійної підготовки. «У майбутньому ми плануємо організувати міжнародні змагання, щоб звести підготовку бійців спец­підрозділів різних країн до єдиного міжнародного стандарту», – наголосив полковник Нубель.
Цього року на полігоні під Києвом нові вершини підкорювали члени 16 команд, розділених на дві групи. До однієї з них увійшли представники ТрК і військових частин спеціального призначення, а до іншої – військових частин з охорони АЕС та окремого з’єднання з охорони дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав в Україні. З майже трьохсот військовослужбовців понад половина – 162 сміливці – змагалися ще й в особистому заліку: складали кваліфікаційні іспити на право носіння особливої відзнаки спецназу ВВ – Крапового берета.
У результаті напруженої та безкомпромісної боротьби першість у своїх групах здобули команди Північного ТрК і окремого батальйону з охорони Чорнобильської АЕС. Фаворити та багаторазові чемпіони попередніх років – спецназівці Кримського ТрК – цього разу посіли друге місце.
«Такий результат свідчить про те, що з кожним роком рівень підготовки учасників підвищується, – зазначив заступник начальника управління бойової та спеціальної підготовки ГУВВ МВС полковник Сергій Лещеня. – Нинішні переможці задали ще вищу «планку», тож наступного року очікуємо на запеклішу боротьбу та значніші досягнення».
Звання найкращої частини та перехідний кубок, заснований ФСТ «Динамо» на честь загиблого у Косові миротворця старшого лейтенанта Ігоря Киналя, отримала команда бригади спецпризначення «Барс».
Стосовно ж «крапового братства», то цього року його лави попов­нили шестеро новачків. Ще четверо власників Крапових беретів підтвердили завойоване раніше право носити цю почесну відзнаку. Зокрема, три військовослужбовці здобули кваліфікаційний рівень «Майстер спецназу», ще троє – «Фахівець спецназу» першого класу та четверо – «Фахівець спецназу» другого класу.
Приміром, серед володарів Крапового берета – прапорщик Олексій Зубач із бригади спеціального призначення «Барс». Цей військовий правоохоронець уже вшосте став майстром спецназу, а ще – започаткував династію «краповиків». Поруч із досвідченим і титулованим старшим братом змагалися двоє менших – молодші сержанти Роман та Микола Зубачі. Як і Олексій, Микола також виборов високу відзнаку, а от Роману не вистачило кількох балів. Та юнак запевнив: наступного року він обов’язково приєднається до братів.
Ірина МАКАРЧЕНКО, 
м. Київ.
  
  
  
друкувати

Коментарi

Усі коментарі
Додати коментар

Інші статті